Metabolické centrum

Novinky
Informace pro veřejnost
Kontakty
 
 

Charakteristika oddělení

Metabolické centrum se nachází v suterénu budovy centrálního příjmu. Vchod  se nachází vlevo od vrátnice. Skládá se ze dvou ambulancí zaměřující se na metabolické choroby a zajišťujeme komplexní péči o pacienty v této oblasti.
 
Endokrinologická ambulance se specializuje kromě klasických endokrinních chorob, kam patří zejména onemocnění štítné žlázy, dále onemocněni nadledvin, příštitných tělísek a poruchy hypothalamo-hypofyzárního systému, i na poruchy lipidového metabolismu /cholesterol/ a metabolická onemocnění skeletu /osteoporoza/, dále poruchy plodnosti, menstruačního cyklu a hirsutismus u žen a gynekomastie /zduření prsní žlázy/ u mužů.
Ambulance provádí prakticky všechny dostupné metody a testy v endokrinologii a sonografické vyšetření.  Dále pak punkce pod sono kontrolou všech útvarů na krku a to zejména štítné žlázy, příštítných tělísek a uzlin. Některé z výkonů provádí pracoviště Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov jako jediné pracoviště v MS kraji a jako jedno z mála pracovišť v rámci ČR. Jako jediné pracoviště v Moravskoslezském kraji jsme zavedli do palety výkonů kromě punkce příštitných tělísek pod sonografickou kontrolou i sklerotizaci uzlů štítnice 96% alkoholem pod sonografickou kontrolou.
V rámci projektu MedPed, kde jsme zařazeni jako specializované pracoviště, se snažíme zachytit pacienty s velmi vysokými hladinami cholesterolu a jiných lipidů, u kterých hrozí předčasné úmrtí na kardiovaskulární choroby. Zajišťujeme, pokud je zájem ze strany pacienta, i genetické vyšetření jemu a jeho příbuzným. Včasná léčba u těchto pacientů dokáže velmi výrazně prodloužit život a snížit riziko kardiovaskulárních chorob, zejména infarktů myokardu a cévních mozkových příhod apod.
Objednat se do endokrinologické ambulance mohou pacienti osobně anebo telefonicky na čísle 554 690 328 během ordinačních hodin, pokud je vyšetření akutní, domlouvá ho odesílající lékař a v indikovaných případech pacienta ošetříme přednostně.

Lékař:  Prim. MUDr.  Lukáš Burda                           tel. 554 690 253
Sestry: Hana Vojčíková,  Bc. Eva Žandovská          tel. 554 690 328
      

Diabetologická ambulance se zaměřuje na komplexní péči o pacienty se všemi typy cukrovky, včetně edukace.  Nabízíme pacientům kontinuální monitoring glykémie, péči a léčbu komplikací spojených s diabetem. Kromě cukrovky se zaměřujeme i na vyhledávání přidružených chorob jako je dna, hypercholesterolémie, osteoporóza a onemocnění štítné žlázy.  Edukace probíhá pod dohledem školených sester v péči o diabetiky. Objednání je možné osobně a nebo telefonicky na čísle 554 690 329 během ordinačních hodin, pokud je vyšetření akutní, domlouvá ho odesílající lékař a v indikovaných případech pacienta ošetříme přednostně.

Lékař.: MUDr. Miroslav Šuly                                tel. 554 690 249
Sestry: Terezie Barčáková, Marie Šimonková      tel. 554 690 329

ordinační hodiny
kontakt s ambulancí a objednávání možné přes webové stránky: www.ordinace.cz/lukas.burda

 
--
Švýcarské fondyCertifikované pracoviště bazální stimulaceMinisterstvo zdrvotnictví
--