Cvičení IZS v krnovské nemocnici

Ve čtvrtek 7. listopadu 2019 se uskutečnilo v krnovské nemocnici rozsáhlé cvičení složek Integrovaného záchranného systému ČR, Krajské hygienické stanice a týmu našich zdravotníků. „Smyslem cvičení bylo simulovat přesný postup, kdy pacient s podezřením na závažnou infekční a vysoce nakažlivou chorobou, přijde do nemocnice,“ řekl mluvčí SZZ Krnov Jiří Krušina.
Nacvičoval se postup od přijetí pacienta, přes jeho umístění do izolace, poskytnutí neodkladné péče – personálem oděným do obleků určených pro závažné epidemické situace, zalarmování hygieniků, epidemiologů, hasičů, záchranky (včetně jejich speciálních týmů) a policie. Policisté páskami uzavřeli část areálu nemocnice (mezi novou lékárnou, pavilonem dětského oddělení a urgentním příjmem), hasiči připravili dekontaminační stany, ve speciálních oblecích se vydali do útrob nemocnice, kde do speciálního přenosného boxu umístili pacienta. Následně všechny čekal průchod dekontaminací. Cvičení bylo tak reálné, že zdravotní sestra po svlečení speciálního obleku musela absolvovat ještě jeden průchod stanem, kde se sprchovala studenou vodou. Stejně tak i ostatní zasahující hasiči. Po dekontaminaci všech byl pacient v hermeticky uzavřeném boxu s vlastní vzduchotechnikou naložen do záchranky a simuloval se jeho převoz do specializovaného pracoviště v Praze.
Dle náměstka ředitele SZZ Krnov pro léčebnou péči MUDr. Bronislava Sedláčka bylo cvičení pro všechny přínosem: „V novodobé historii krnovské nemocnice šlo o největší cvičení tohoto typu, kdy na místě zasahovali hasiči, policie, záchranáři, pracovníci Krajské hygienické stanice a zároveň tým našich zdravotníků. Události se navíc účastnili pozorovatelé z dalších zdravotnických zařízení a hodnotící komise. Vzhledem k tomu, že je stále větší hrozba zavlečení závažné infekční a vysoce nakažlivé choroby do České republiky, považujeme toto cvičení za důležité. Jen nácvikem se může personál zdravotnického zařízení připravit na mimořádnou situaci. Za vedení nemocnice děkuji všem cvičícím složkám za nasazení a profesionální přístup.“

Cvičení IZS v krnovské nemocnici

<< Zpět

 
--
Švýcarské fondyCertifikované pracoviště bazální stimulaceMinisterstvo zdrvotnictví
--