Až před půlnocí 2. ledna 2022 se jako první miminko v okrese Bruntál narodila Vendulka Galvasová z Úvalna. Maminka plánovala rodit v krnovské porodnici, ale holčička se stihla narodit ještě před příjezdem sanitky doma. Závěr porodu se odehrál již pod dohledem zdravotníků v nemocnici. „Vůbec nic nenaznačovalo tomu, že se malá narodí tak rychle. Na poslední chvíli jsem stihla zavolat porodní asistentce Šárce Janáčové z krnovské porodnice, která mi a manželovi radila, jak máme postupovat. V tu dobu pro nás již jela záchranka,“ řekla sympatická maminka Michaela.

 

Tu i s narozenou dcerou převezla do nemocnice sanitka. „Vlastně ani nevíme, zda můžeme říci, že šlo o náš první letošní porod, jelikož dítko přišlo na svět mimo nemocnici. Ale je pravdou, že závěr porodu se odehrál u nás. Podstatné je, že maminka i dcera jsou v pořádku a za pár dní je propustíme domů,“ sdělil s úsměvem na tváři primář porodnice MUDr. Jozef Pitoňák.

Mamince přišel s květinou a dárky osobně poblahopřát ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA. Hned po příchodu na pokoj ji ujistil, že je třikrát naočkovaný a čerstvě otestovaný. „Na první miminko letošního roku jsme si museli malinko počkat, ale pak to Vendulka vzala opravdu velkou rychlostí. Nejen Vendulce a její mamince, ale všem dětem, které se u nás letos narodí a všem maminkám, které si naši porodnici vyberou k příchodu dítka na svět, přeji hodně zdraví, štěstí, lásky a spokojenosti,“ uvedl ředitel SZZ Krnov Ladislav Václavec.

Šťastná maminka Michaela ani netušila, že je její Vendulka prvním dítětem okresu Bruntál. „Děkuji panu řediteli za milou návštěvu a zejména všem zdravotníkům zdejšího týmu za péči. Lidského přístupu a pohodové atmosféry si vážíme,“ dodala Michaela Galvasová, na kterou doma kromě manžela čekají dvě starší děti (14, 11).

První miminko roku 1

Ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA poblahopřál mamince Michaele k narození Vendulky.

První miminko roku 4První miminko roku 4

Vendulka Galvasová je prvním miminkem roku 2022, které se narodilo na území bývalého okresu Bruntál. Na svět ji přivedla maminka Michaela 2. 1. 2022 ve 23:09. Holčička po porodu měřila 49 centimetrů a vážila 3,26 kilogramů.