Informace pro pacienty

Přízemí hlavní budovy

 

Oddělení je schopno provádět výkony podle potřeby čtyřiadvacet hodin denně. Disponuje dvěma skiagrafickými vyšetřovnami (pro vyšetření urologických, traumatologických pacientů a klasické skiagrafie) a jedním skiaskopicko-skiagrafickým pracovištěm (pro vyšetření zažívacího traktu, flebografii – kontrastní vyšetření žil, lumbální radikulografii – kontrastní vyšetření páteřního kanálu). V roce 2020 byl pořízen nový mobilní rtg přístroj s přímou digitalizací, který se využívá pro snímkování pacientů na ARO a JIP odděleních.

 

Primář RDG
MUDr. Ivo Šenkyřík


Vrchní sestra
Lenka Orságová

 

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA

Primář RDG MUDr. I. Šenkyřík 554 690 323
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Vrchní sestra L. Orságová 554 690 321
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Příjem žádanek   554 690 325

  

K dispozici má rovněž dvě sonografická pracoviště, CT pracoviště a mamografické pracoviště.
Oddělení je vybaveno počítačovou sítí se zapojením do nemocničního PACS (komunikace mezi zdravotními zařízeními ČR). To umožňuje prohlížet snímky z CT, AG, skiaskopie a skiagrafie na pěti dalších pracovních stanicích RDG oddělení, na kterých je možno provádět i 3D rekonstrukce. Rovněž lze tato vyšetření prohlížet na počítačích všech oddělení a ambulancí nemocnice.

  

Sonografické pracoviště

Na sonografickém pracovišti se provádí celá škála základních vyšetření (břicho, pánev, měkké části apod.) a také dopplerovská vyšetření cév, biopsie a punkce pod sonografickou kontrolou.

 

CT pracoviště

CT pracoviště se bude v tomto roce modernizovat. Bude pořízen nový modernější CT přístroj, sloužící ke kvalitnímu vyšetření pacientů s menší radiační dávkou a poskytující vyšší kvalitu získaného obrazu. Mimo standardní CT vyšetření technologie umožňuje provádět různá speciální vyšetření zaměřená na pacienty s mozkovými cévními příhodami.

 

 

Mamografické pracoviště

Mamografické pracoviště provádí vyšetření prsou (mamografie, stereotaxe, biopsie) každý

pracovní den. V roce 2020 byl pořízen mamografický přístroj s přímou digitalizací, který slouží ke kvalitnímu vyšetření většího počtu pacientek s minimální radiační dávkou

a vyšší kvalitou získaného obrazu. Snímky jsou ihned k dispozici vyšetřujícímu personálu a lze je elektronicky posílat.

 

Operační sály

V nejbližší době bude zprovozněno nové C-rameno ( mobilní rtg přístroj pro možnosti skiaskopicko-skiagrafického snímkování během operace).

 

 

INFORMOVANÉ SOUHLASY