Balíčky plné dobrot, energie, čajů, kávy, nápojů a také vzkazů přivezli do krnovské nemocnice zástupci Městské knihovny Krnov.

Právě knihovna v minulých týdnech zorganizovala pro přetížené zdravotníky veřejnou DOBRO sbírku. „Na začátku prosince na veřejnost prosákly informace o závažnosti situace v krnovské nemocnici. Nebylo možné situaci přihlížet, žijeme na malém městě a zdravotníci nejsou anonymní osoby, často se jedná o naše blízké, sousedy, známé nebo jen kolemjdoucí, které pravidelně potkáváme. Dlouho jsme přemýšleli, jak podat pomocnou ruku, zpříjemnit adventní čas a vlít trochu energie, sil a radosti tam, kde je jí nejvíce potřeba. Zdravotníkům jsme chtěli také vyjádřit podporu v této nelehké době a poděkovat za jejich obětavou práci. Z toho důvodu jsme uspořádali veřejnou sbírku,“ uvedl hlavní organizátor sbírky a ředitel Městské knihovny Krnov Mgr. Jakub Mruz.

 

Hlavním smyslem sbírky bylo pomoci rychle. „Sbírka trvala jen několik dní a informovali jsme o ní prostřednictvím plakátů a sociálních sítí. Do knihovny přicházeli naši čtenáři i anonymní dárci a přinášeli zejména to, co zdravotníkům může dodat rychlou energii. Nechybí ani dojemné vzkazy či obrázky od dětí i celých tříd,“ pokračoval ředitel knihovny Jakub Mruz.

Velké díky

Krabice i balíky plné dobrot a energie včetně nápojů přivezli zástupci knihovny do nemocnice koncem pracovního týdne. „Děkujeme zaměstnancům krnovské knihovny za tuto mimořádnou aktivitu. Veliké díky patří všem, kteří se do sbírky zapojili. Energie i krásné vzkazy jsou již na odděleních. Naši zdravotníci si podporu skutečně zaslouží. O vánocích budeme mít v provozu nejméně 5 covidových jednotek,“ řekl za zdravotníky ředitel SZZ Krnov MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Věčná anonymita

Českem obletěla v minulých dnech informace o děkovné plachtě umístěné na plotu krnovské nemocnice. Pátrání po autorovi bylo úspěšné, ale ten si i nadále přeje zůstat v anonymitě. „Autor se nechtěl zviditelnit, ale pouze vyjádřit díky zdravotníkům. Proto plně respektujeme jeho přání a ještě jednou mu děkujeme. Díky patří všem, kteří zasílají našim zdravotníkům větší i menší dárky či milé vzkazy. Jakékoliv podpory si v této době velmi ceníme,“ dodal ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Foto DOBRO sbírka 5Foto DOBRO sbírka 5Foto DOBRO sbírka 5Foto DOBRO sbírka 5Foto DOBRO sbírka 5

Zaměstnanci Městské knihovny Krnov přivezli do krnovské nemocnice plný automobil balíčků s dobrotami /rychlou energií/ a s krásnými vzkazy. Sbírku za nemocnici převzala náměstkyně ošetřovatelské péče Šárka Tavandzi Foto Jiří Krušina

foto koláčky

Na covidové jednotky SZZ Krnov byly předány i stovky koláčků, které před Vánocemi napekla rodina Kadlčíkova a manželé Řídcí. Foto Jiří Krušina