Areál krnovské nemocnice zažil v pátek 2. září nebývalý nápor návštěvníků. Oslavy 110. výročí provozu nemocnice přilákaly dva tisíce lidí.

Koncertem Jaromíra Nohavici vyvrcholily oslavy významného jubilea nemocnice. Kromě oblíbeného písničkáře čekal na hosty bohatý a pestrý program. Příjemné odpoledne zahájilo vystoupení malých gymnastek a gymnastů z oddílu Gymnastika Krnov. Ladné a dechberoucí akrobatické kousky dětí poté vystřídal o poznání těžší kalibr, když na pódium vstoupil se svou show Zdeněk Knedla alias Železný Zekon. Pověstný silák, bavič a gladiátor předváděl svou sílu i smysl pro humor a ke svým číslům si často vybíral pomocníky z řad diváků. Až do nočních hodin se pak o zábavu starala krnovská skupina BT Nova.

V nemocnici pracuje v současnosti zhruba 900 zaměstnanců. Chtěli jsme jim poděkovat za jejich obětavou a často velmi nelehkou práci, proto jsme pro ně uspořádali koncert. Děkuji všem účinkujícím za tento krásný den a jejich skvělá vystoupení. Zejména Jarda Nohavica je jedna pozitivní věc, kterou nám přinesl covid. Protože slíbil, že vystoupí v době pandemie, aby poděkoval zdravotníkům a jak se to natahovalo, vyšlo to až na naši oslavu 110 let nemocnice,“ uvedl ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Oslavu uspořádalo SZZ Krnov pro své zaměstnance, a to jak současné, tak i ty, kteří o pacienty nebo provoz nemocnice pečovali v letech minulých. Pozvání platilo také pro jejich nejbližší, členy IZS a deset vstupenek si vyzvedla i šťastná pětice výherců soutěže zveřejněné v posledním čísle časopisu Špitálník. Účast na oslavách si nenechali ujít ani zástupci kraje a představitelé Krnova i okolních měst a obcí. „Před 110 lety tady myslím nebyl ani rentgen, dnes je zde moderní nemocnice s magnetickou rezonancí a dalším špičkovým vybavením. Do Krnova ale jezdím velmi rád, protože tady jsou lidé srdcaři, a toho si cením,“ dodal prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.          

Koncert ostravského barda byl sice vrcholem oslav, ty ale ještě zdaleka nekončí. V městském muzeu v Krnově i nadále probíhá výstava Zdravotníci jinak a výročí připomene také almanach. Přestože nemocnice nyní slavila svou minulost, nezapomíná ani na budoucnost. Už letos započne oprava operačních sálů a stavba nového rehabilitačního pavilonu s respiriem, připravuje se také projekt potrubní pošty, nového urgentního příjmu a moderního heliportu.