Dětem do 10 let je na oddělení vstup zakázán.
Pondělí – Pátek
15:00 – 16:30
Víkendy a svátky
13:00 – 15:30
Návštěvní hodiny je možné individuálně přizpůsobit potřebám pacientů a možnostem jejich rodin a blízkých.
Charakteristika oddělení:
Anesteziologicko-resuscitační oddělení je rozděleno na část lůžkovou resuscitační, anesteziologickou a ambulantní. Lůžková resuscitační část disponuje 6 lůžky a zajišťuje nepřetržitý provoz 24 hodin denně. Poskytuje péči všem kriticky nemocným, zejména pacientům, u nichž hrozí selhání životních funkcí (tedy vědomí, oběhu, dýchání a vnitřního prostředí) nebo pacientům s nutností podpory těchto životních funkcí.
O pacienty pečuje tým složený z lékařů (atestace v oboru anesteziologie a intenzivní medicíny), zdravotních sester se specializací v oboru intenzivní péče, všeobecných sester, ošetřovatelek
a sanitářem. Lékař a sestry ARO zajišťují také resuscitační pohotovost krnovské nemocnice.
Lůžková část:
Oddělení je vybaveno moderními přístroji pro ventilační podporu plic a rozšířenou monitoraci životních funkcí. Dále je vybaveno ultrazvukem, přístroji pro náhradu ledvinných funkcí, pro korekci teploty pacienta, širokým spektrem pomůcek pro zajištění dýchacích cest a dalšími moderními přístroji a pomůckami.
Anesteziologické pracoviště:
Poskytuje anesteziologickou péči 24 hodin denně na 5 operačních sálech pro chirurgii, neurochirurgii, urologii, ortopedii, gynekologii a porodnictví. Působí také na zákrokových sálech, ambulancích a magnetické rezonanci. Mimo celkové anestezie provádí anestezii regionální, kterou je možné využít např. pro porody císařským řezem. Matka je v takovém případě během porodu při vědomí, a může tak vnímat první okamžiky narození dítěte. Dále pracoviště provádí techniky periferních nervových blokád využívaných především pro ortopedické pacienty.
Nachází se v budově E (budova bývalé lékárny), a to včetně pracoviště infuzní terapie. Zajišťuje péči o pacienty s chronickou a nesnesitelnou bolestí trvající více než tři měsíce, u kterých nebyl dosavadní léčbou dosažen přijatelný efekt. K léčbě využíváme neinvazivní možnosti terapie (farmakoterapie, infuzní léčba, léčebné náplasti), ale také různé algeziologické invazivní metody (např. blokády, obstřiky).
Na ambulanci nejčastěji ošetřujeme pacienty:
Od nově příchozích pacientů vyžadujeme doporučení praktického nebo odborného lékaře.
Nachází se v budově E (budova bývalé lékárny).
Zde jsou prováděna předanestetická vyšetření nezbytná pro všechny operační výkony. Jednotlivá předoperační vyšetření (interní, laboratorní, RDG apod.) jsou zhodnocena, případně doplněna o další nezbytná vyšetření. Na jejich základě je pak lékařem navržen optimální typ anestézie a premedikace individuálně pro každého pacienta.
K předanestetickému vyšetření je požadováno:
Kdy do ambulance přijít? Objednat se 14 dní před plánovaným výkonem.
Nachází se v budově E (budova bývalé lékárny).
Je zaměřena na řešení stavu malnutrice. Po zhodnocení individuálního stavu výživy jsou pacientům předepisovány adekvátní výživové přípravky.